Kielce v.0.8

Muzyka
Wspólna Scena Kielce

 drukuj stron�
Muzyka Recenzje Wspólna scena,hiphop,
Wys�ano dnia 12-06-2015 o godz. 14:57:14 przez rafa 5617

Mobilna scena na dachu autobusu ruszyła w trasę! Wczoraj w Kielcach w ramach Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena odbył się drugi z serii koncertów symbolicznie podsumowujących 20 lat hip-hopu w Polsce. Na jednym występie spotkały się ikony rodzimej sceny rapowej przy wsparciu lokalnych reprezentantów.Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena to wyjątkowy projekt prezentujący korzenie polskiego hip-hopu w związku z jego symbolicznym 20-leciem. Trasa koncertowa odwiedza w czerwcu sześć miast ważnych dla rozwoju tej muzyki: Białystok, Kielce, Lublin, Katowice, Częstochowę i Szczecin. Na scenie spotkały się kluczowe postaci ze sceny polskiej i lokalnej, z różnych pokoleń - zarówno pionierzy gatunku, jak i artyści aktualnie kontynuujący rozwój tej muzyki.

Jako lokalny reprezentant kieleckiej sceny koncert otworzył Żabson. Następnie na scenie pojawili się przedstawiciele legendarnej formacji Wzgórze Ya-Pa 3 – Borixon i Wojtas. Finałem był występ składu głównego trasy Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena, którzy jako Niewidzialna Nerka Na Żywo w składzie: Sokół, Ras, Kosi, Steez, Mr Krime oraz Stasiak, z niezwykłą energią zaprezentowali porywającą podróż po historii rodzimego hip-hopu. Na terenie kieleckiego Placu Artystów publika miała okazję zobaczyć i usłyszeć hip-hop jego przeróżnych wcieleniach: od świeżych produkcji, po kultowe rapowe utwory sprzed ponad dekady. Zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową z wydarzenia.

Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena – Kielce

Line-up:
SKŁAD GŁÓWNY: SOKÓŁ (ZIP Skład / TPWC / WWO / Prosto) / KOSI (JWP / PCP / WTK / RHW) / RAS (Rasmentalism) / DJ STEEZ (PRO8L3M / RHW) / MR KRIME (U Know Me Records) / STASIAK (2cztery7 / Alkopoligamia)
LOKALNI BOHATEROWIE: ŻABSON / WZGÓRZE YA-PA 3


Red Bull / fot. Paweł Zanio


Komentarze

Error connecting to mysql